یک مقام مسوول گفت: با فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به سبب نبود تقاضا، قیمت انواع میوه و صیفی کاهش خواهد یافت.

حسن صابری رییس اتحادیه صنف بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به رکود حاکم بر بازار اظهار کرد: با توجه به فراوانی عرضه و کاهش تقاضا، بازار از رکود خاصی برخوردار است.

وی افزود: فراوانی تولید میوه های سردرختی و بی برنامگی برای صادرات این محصولات، متضرر شدن کشاورزان را به همراه داشت.

صابری وضع بازار میوه در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: با فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به سبب نبود تقاضا، قیمت انواع میوه و صیفی کاهش خواهد یافت.

وی از عرضه میوه های نوبرانه پاییز در بازار خبر داد و افزود: اکنون هر کیلو نارنگی نوبرانه ۳ تا ۴ هزار تومان، لیموشیرین ۲ و انار ۲ هزار تومان است.

این مقام مسوول نرخ هرکیلو آناناس کارتنی  را ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: هر کیلو انبه ۱۲ تا ۱۴، انجیر زرد ۸ تا ۱۰، انجیر سیاه۲ تا ۳، انگور بی دانه قرمز ۳ تا ۵، انگور مهری ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰، آلو شابلون ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان است.

رییس اتحادیه صنف بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار ادامه داد: اکنون هرکیلو پسته تازه  با نرخ ۱۳ تا ۱۷، خربزه هزار تا هزار و ۲۰۰، توت فرنگی گلخانه ۱۳ تا ۱۵، سیب لبنانی ۵۰۰ تا ۲، شلیل شبرنگ ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰،گردو تازه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ و هندوانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه نرخ هرکیلو گلابی بیروتی ۴ تا ۹ هزار تومان است، بیان کرد:  نرخ هر کیلو گلابی شاه میوه ۳ تا ۱۲، موز ۳ تا ۳ هزار و ۵۰۰، هلو انجیری ۷۰۰ تا ۳ و هلو زعفرانی هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

صابری نرخ هرکیلو خیار رسمی را ۵۰۰ تا هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: هر کیلو خیار گلخانه هزار تا هزار و ۸۰۰، گوجه فرنگی هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۵۰۰، لیمو ترش ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰، سیب زمینی ۸۰۰ تا هزار و ۱۰۰ و پیاز هزار و ۱۰۰ تا هزار و ۷۰۰ تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو سبزی خوردن ۸۰۰ تا هزار و ۱۰۰ و سبزی جور(پلو،آش، قورمه) هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۵۰۰ تومان است.لینک منبع

برچسب ها :