آمارها از رشد ۱۲ درصدی صدور جواز تاسیس کارگاه های صنعتی خبر می‌دهند

در سه ماه ابتدای امسال، ۳۸۲۹ جواز تاسیس کارگاه های صنعتی صادر شده. در این میان، بیشترین جواز در کشور، در استان خراسان رضوی ایجاد شده. افرادی که به دنبال کار می گردند و امکان مهاجرت هم دارند، می توانند به این استان رفته و آسانتر از جاهای دیگر، به دنبال کار باشند.

پول نیوز  اطلاعات منتشرشده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد از فروردین تا خرداد ۹۶ تعداد ۳۸۲۹ جواز کارگاه های صنعتی صادر شده که از این تعداد، ۳۵ جواز تاسیس مربوط به مناطق آزاد و ۳۷۹۴ مربوط به ۳۳ استان کشور بوده است. این تعداد نسبت به بهار ۹۵، به میزان ۱۲ درصد رشد کرده است. قرار است این تعداد مجوز، ۸۷ هزار و ۹۷۱ شغل ایجاد کند.

خراسان رضوی؛ پیشتاز ایجاد فرصت کسب و کار

در سه ماهه اول امسال، ۳۸۲۹ مجوز تاسیس کارگاه های صنعتی صادر شده است. در این بین، استان خراسان رضوی با ۳۶۶ جواز تاسیس، در صدر رده بندی استانی کشور قرار دارد. استان یزد با ۳۱۷ و استان فارس با ۲۸۳ جواز، در رده های دوم و سوم قرار دارند. در بین استان ها، خراسان جنوبی با ۱۱، کهگلویه و بویراحمد با ۳۳ و بوشهر با ۵۰ جواز در قعر این جدول قرار دارند.

به این ترتیب می توان به استان های خراسان رضوی، یزد و فارس، امید داشت که با تاسیس این مقدار جواز در این سه استان، فضای کاری خوبی برای جویندگان کار ایجاد شود.

کدام استان، راحت می شود کار پیدا کرد؟

با جوازهای تاسیس صادرشده در سه ماهه اول امسال، قرار بوده و هست که ۸۷ هزار و ۹۷۱ شغل ایجاد شود. بر این اساس استان خراسان رضوی با ۶۸۵۵، تهران با ۶۷۷۵ و آذربایجان شرقی با ۶۰۵۵ شغل، بیشترین فرصت های شغلی آتی را خواهند داشت. در سوی مقابل، استان خراسان جنوبی با ۱۳۲، کهگلویه و بویراحمد با ۶۵۹ و گلستان با ۷۳۸ شغل، کمترین فرصت های شغلی ممکن را در آتی خواهند داشت.لینک منبع

برچسب ها :