شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۳ آبان ماه ۹۶ با افزایش ۱۱۷ واحدی روی رقم ۸۷ هزار و ۹۴۹ واحد ایستاد.شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۱۸ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۵۴۰ واحد را به نمایش گذاشت.

پول نیوز؛معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر معاملات متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بودند که همسوی بازارگردان‌ها در نمادهای حامی شاخص بورس شاهد تکاپوی برخی خریداران برای یافتن سهم‌های کوچک بودند.

بر اساس این گزارش،  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۳ آبان ماه ۹۶ با افزایش ۱۱۷ واحدی روی رقم ۸۷ هزار و ۹۴۹ واحد ایستاد.

 

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۱۸ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۵۴۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۳۰ واحدی به رقم  ۹۴ هزار و ۶۸۵ واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۹۳ واحدی به رقم ۶۱ هزار و ۴۶۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۹۶ واحدی عدد  ۱۹۲ هزار و ۵۹۷ واحد را به نمایش گذاشت.

 

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش یک واحدی روی رقم ۹۸۹ واحد ایستاد.
 براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد مبارکه با ۴۱ واحد، پالایش نفت اصفهان با ۲۲واحد و پارس خودرو با ۱۸ واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

 

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی پتروشیمی جم با ۱۱ واحد، تاپیکو با ۸ واحد و بانک ملت با ۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند. ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۱۷۹ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۷۸۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۶ هزار و ۲۴۰ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های قند مرودشت، قند لرستان، حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری پردیس، اوراق مشارکت میدکو، پشم شیشه ایران، شیشه و گاز از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بازرگانی و تولیدی مرجان‌کار، اوراق اجاره واسطه مالی اردیبهشت یکم در نماد صایتل و سرمایه‌گذاری سپه بازگشایی شدند. 

امروز همچنین بلوک ۶۶٫۵ درصدی سهام کنترلی خدمات هوایی سامان به طور یکجا و شرایطی به قیمت پایه هر سهم ۱۲۵۰ تومان روانه میز فروش فرابورس ایران شد که از سوی یک خریدار با یک کد حقیقی و حقوقی از سوی یک متقاضی خریداری شد. 

 

امروز در بازار۲ بورس تهران که با معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۱۹۹٫۵ میلیون سهم گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان به ارزش کمتر از ۳۰ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبه‌رو بود. 
در نماد معاملاتی معدنی و صنعتی گلگهر نیز کمتر از ۵۸ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۱۴ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.لینک منبع

برچسب ها :