نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: مشکلات مربوط به صندوق های بازنشستگی و نظام بانکی دو مسئله مهم بخش اقتصادی است که اتاق بازرگانی در سال های گذشته بارها درباره آن بیانیه و نظر مشورتی و کارشناسی داده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حسین سلاح ورزی با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به اینکه نشست های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، مستمر برگزاری می شود، افزود: بخش خصوصی و اتاق بازرگانی در دهه های گذشته تلاش کرده است همیشه هشدارهای لازم، پیشنهادات و نظرات اقتصادی خود را به دولت ها منتقل کنند. 

وی ادامه داد: اگر به بخش خصوصی توجه و اعتماد می شد شاید بسیاری از مشکلات و ابرچالش های امروز کشور رُخ نمی داد.

سلاح ورزی با اشاره به اینکه مشکلات عدیده و فراوانی در کشور وجود دارد، گفت: پیش بینی می شد که سیستم بازنشستگی و بانکی کشور به علت نبود تعادل در منابع و مصارف آن ها با چالش مواجه شوند.

وی افزود: حل مشکلات اقتصادی و مسایل مربوط به توسعه در کشور مستلزم این است که تغییر نگاه به صورت جدی و اساسی در اقتصاد رُخ دهد. 

سلاح ورزی اضافه کرد: در طول چهار دهه گذشته همیشه اقتصاد گروگان سیاست بوده و به پای سیاست قربانی شده است و تا زمانی که این تغییر نگاه به وجود نیاید این نواقص و مشکلات اصلاح نمی شود. 

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تأکید کرد : اصلاح ساختار باید در اقتصاد به وجود بیاید.لینک منبع

برچسب ها :