استاندار قزوین در دیدار با دکتر احسان اشراقی استاد تاریخ دانشگاه تهران گفت:تجلیل از چهره های ماندگار؛ پاسداشت هویت ملی و تاریخی است.

به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با حضور در منزل دکتر احسان اشراقی استاد تاریخ دانشگاه تهران،چهره ماندگار و عضو پیوسته فرهنگستان علوم و قزوینی الاصل دیدار کرد.

 

استاندار قزوین در این دیدار در سخنانی بیان داشت: آثار و فضاها و اماکن تاریخی سند هویت هر جامعه و ملتی هستند که در نگهداری و پاسداشت آنها باید حداکثر تلاش و مساعدت صورت بگیرد.

 

دیدار استاندار قزوین با دکتر اشراقی استاد تاریخ دانشگاه تهران

 

وی افزود: البته آثار تاریخی قزوین در مقایسه با بسیاری از شهرهای دیگر محفوظ مانده است که باید این رویکرد و نگاه حفظ و تقویت شود.

 

زاهدی تصریح کرد: همواره شهرساران و برنامه ریزیان شهری  به دنبال تعریض معابر در بافت های تاریخی با هدف دسترسی سریع تر به  مراکز جمعیتی در این مناطق هستند درحالیکه برای  مدیریت  سوانح و بحران های احتمالی در این مراکز شیوه ها و ابزارهای نوینی با هزینه های پایین در تمام دنیا بکار گرفته می شود .

 

استاندار قزوین با بیان اینکه”به بافت های تاریخی نسبت به گذشته باید توجه بیشتری کرد” گفت: نباید فکر کنیم که هرچه قدر معابر را تعریض کنیم مشکل ترافیک مرتفع و حل خواهد شد بلکه مدیریت این مساله بیشتر اهمیت و ضرورت دارد و تغییر نگاه و باورهای فرهنگی شهروندان آثار و نتایج بیشتر و پایدارتری به دنبال خواهد داشت.

 

گفتنی است مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین مدیرکل روابط عمومی استانداری در این دیدار، استاندار را همراهی می کردند.

 

دیدار استاندار قزوین با دکتر اشراقی استاد تاریخ دانشگاه تهرانلینک منبع

برچسب ها :