رزمایش مشترک نیروهای روسیه و پاکستان در منطقه قفقاز شمالی روسیه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رزمایش مشترک روسیه و پاکستان با عنوان «دروژبا-۲۰۱۷» روز چهارشنبه در جمهوری کاراچایوو چرکسیا در منطقه قفقاز شمالی روسیه آغاز شد.

پایگاه اینترنتی روسی رگنوم نوشت: از روسیه و پاکستان هر کدام حدود ۱۰۰ نیروی هوابرد در این رزمایش شرکت دارند و نیروهای دو طرف در طول یک هفته آینده، همکاری در انجام اقدامات جنگی در شرایط کوهستانی را تمرین می کنند.

رزمایش مشترک روسیه و پاکستان آغاز شد

نظامیان دو کشور در ارتفاع ۲۳۰۰ متری مناطق کوهستانی جمهوری کاراچایوو چرکسیا، همکاری برای مبارزه با تروریست ها، امور تجسسی و کمین را تمرین می کنند.

روزنامه نزاویسیمایا گازتا چاپ مسکو در باره این رزمایش مشترک روسیه و پاکستان نوشت: هرچند اندکی بیش از ۲۰۰ نظامی از دو کشور در آن شرکت می‌کنند اما تحلیلگران و ناظران سیاسی آن را با سرد شدن روابط پاکستان و آمریکا ارتباط می‌دهند.

روزنامه روسی نوشت: واشنگتن اسلام آباد را به حمایت از جنگجویان افغانی متهم کرده و تهدید می‌کند کمک نظامی به آن را قطع و پاکستان را از فهرست متحدان خود حذف کند.

نزاویسیمایا گازتا خاطرنشان کرد: در این رابطه به دیدار آینده فرمانده ارتش پاکستان از روسیه توجه خاص می‌شود.

روابط روسیه و پاکستان در دو سال اخیر توسعه یافته و دو کشور در عرصه های مهمی همچون امنیتی، مبارزه با تروریسم و نظامی همکاری می کنند.

پاکستان به تازگی به عضویت سازمان همکاری شانگ های در آمده و روسیه در چارچوب این سازمان منطقه ای نیز با اسلام آباد همکاری می کند.لینک منبع

برچسب ها :