زمان بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده غرب استان کرمانشاه هنوز مشخص نیست و این امر نیاز به بررسی بیشتری دارد.

رییس اداره روابط عمومی آموزش پرورش استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در رابطه با بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده گفت: با توجه به اینکه هنوز میزان تخریب بخش‌های غربی استان از جمله شهرستان سرپل ذهاب، قصر شیرین و ثلاث باباجانی هنوز به صورت کامل مشخص نیست بنابراین زمان بازگشایی مدارس نیز قابل پیش بینی نخواهد بود.

حسین پارساپور خاطرنشان کرد: موضوع بازگشایی مدارس در حال پیگیری است و ان شاء الله روز شنبه اعلام خواهیم کرد. ما در نظر داریم دانش آموزان را به مدارسی که استحکام بیشتری دارند منتقل کنیم تا از تحصیل عقب نمانند و فرایند تعلیم و تربیت ادامه یابد و خوشبختانه مشکل کمبود معلم نیز نداریم.

وی با بیان اینکه ۲۳ نفر دانش آموز و فرهنگی فوت شدند اعلام کرد: متاسفانه ۲۱ دانش آموز و ۲ فرهنگی فوت شدند که از منطقه گهواره ۲ نفر، از روستاهای دالاهو ۵ نفر، سر پل ذهاب ۱۳ نفر و ثلاث باباجانی ۱ نفر دانش آموز و ۲ فرهنگی از سرپل ذهاب بودند. هم چنین ۱۱۰۰ مصدوم در حوزه دانش آموزی و فرهنگی داشتیم که حال تمام مصدومین خوب است و مرخص شدند.

وی در پایان از تمامی فرهنگیان بابت جمع آوری کمکهای مردمی تشکر و خاطرنشان کرد: اداره‌های آموزش و پرورش چادرهایی را در مناطق زلزله زده برپا کردند و با اعلام شماره حساب انجمن اولیا و مربیان به جمع آوری کمکهای نقدی و غیرنقدی پرداختند.لینک منبع

برچسب ها :