اجرای طرح «پائيزه كتاب» با شعار «هر ورقش دفتريست…» از دوم آذرماه آغاز شده است.

عصرایران- با گذشت دو هفته از اجرای طرح «پائيزه كتاب» كه با مشاركت ۸۲۵ كتاب‌فروشی از ۳۱ استان كشور در حال برگزاری است، بيش از ۴۳۸ هزار نسخه كتاب از سوي ۱۸۶ هزار نفر خريداری شده است.

بنا بر تصمیم کمیته مدیریت طرح پاییزه کتاب، مدت زمان اجرای این طرح در مراکز استان هایی که تعداد کتابفروشی‌های آنها کم و از لحاظ میزان فروش و تخصیص یارانه در طرح پائیزه و طرح‌های قبلی نتوانسته‌اند نسبت به جذب یارانه خود در بازه زمانی ۲۰ روزه اقدام کنند، تا ۲ دی‌ماه تمدید شد.

مدت زمان اجرای طرح پائيزه كتاب در مراكز استان‎های سيستان و بلوچستان، كهگيلويه و بويراحمد، ايلام، كردستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، آذربايجان غربی، قزوين، زنجان، لرستان و سمنان با هدف توجه به كتابفروشی‎های مناطق كم برخوردار، مرزی و دور از مركز تا دوم دی ماه تمديد شد.

همچنین طبق اعلام خانه کتاب، علاقه‎مندان می‎توانند با استفاده از اپليكيشن «كتابفروشی»، كتابفروشی هاي سطح شهر كه عضو طرح پائيزه كتاب هستند را بر روي نقشه مشاهده كرده و بهترين مسير براي رسيدن به آن را پيدا كنند. همچنين اين اپليكيشن شماره تماس و آدرس تمامی كتابفروشی‎های دارای مجوز را در اختيار كاربران قرار می‎دهد و آنها را براي رسيدن به مقصد راهنمايی خواهد كرد.

طرح «پائيزه كتاب» با شعار «هر ورقش دفتريست…» از دوم آذرماه همزمان با چهارمين دوره كتابگردی آغاز شده است. علاقه مندان و خريداران كتاب با همراه داشتن كارت ملی می‎توانند با مراجعه به كتابفروشی‎هاي عضو طرح تا دوم دی‎ماه در شهرستان ها و مراكز استان‎های نام برده شده از تخفيف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خريد كتاب در اين طرح تا سقف ۱۰۰ هزار تومان استفاده كنند.

پیش از این طرح «تابستانه كتاب» در سال ۹۶ با فروشی ۱۰ میلیارد تومانی از ۱۵ مردادماه تا ۱۳ شهريور در شهرستان ها و تا ۳ شهريور در مراكز استان ها برگزار شد كه ۸۱۳ كتابفروشي از سراسر كشور در اين دوره مشاركت كردند. در این طرح ۴۹۸ هزار و ۷۴۹ نسخه كتاب به ۲۰۳ هزار و ۷۶۱ نفر فروخته شد. از بين ۸۱۳ كتابفروشي فعال در طرح تابستانه كتاب، ۶۱۸ كتابفروشي در مراكز استان و ۱۹۵ كتابفروشی در شهرستان‎ها كتاب‎های بخش كودک و نوجوان را با ۲۵درصد تخفيف و كتاب‎های بخش عمومي را با ۲۰ درصد تخفيف عرضه كردند.لینک منبع

برچسب ها :