علی‌رغم کاهش ۱۱٫۸۶ دلاری قیمت طلا، این فلز گران بها همچنان نزدیک بالاترین قیمت یک هفته گذشته معامله می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا تحت فشار دلار امروز کاهش یافت اما از آنجایی‌که کره شمالی در میان تنش‌ها با آمریکا، سامانه دفاعی ساحلی خود را تقویت کرده است، هنوز در نزدیکی بالاترین قیمت یک هفته گذشته قرار دارد.

هر اونس طلا در معاملات امروز ۱۱ دلار و ۸۶ سنت از ارزش خود را از دست داد و به ۱۲۹۸٫۹۲ دلار رسید اما این فلز گران‌بها در ساعات اولیه معاملات به ۱۳۱۳٫۵۴ دلار رسیده بود که بالاترین قیمت از ۲۰ سپتامبر به شمار می‌رود. طلا روز گذشته یک درصد افزایش ارزش را ثبت کرده بود.

نیتش شاه، استراتژیست ارشد کالاهای اساسی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس گفت: «تنش‌های ژئوپلتیکی از روی میز کنار نرفته است. آنها هنوز برجسته هستند اما پس از یک افزایش شما به پس رفت قیمتی تمایل دارید.»

«لفاظی‌های میان کره شمالی و آمریکا همچنان داغ است.»

روزنامه کره‌ جنوبی یونهاپ نوشت به نظر می‌رسد پس از اعلام جنگ دونالد ترامپ علیه کره شمالی پیونگ‌یانگ سامانه دفاعی‌اش را در سواحل شرقی تقویت کرده است.

طلا در زمان درگیری‌های سیاسی و مالی، به عنوان منبع امن سرمایه گذاری به همراه اوراق خزانه داری آمریکا و ین ژاپن جایگزین می‌شود.

از طرفی، سرمایه‌‌گذاران در انتظار سخنرانی جانت یلن، رئیس فدرال رزرو در مورد تورم، بی‌ثباتی و سیاست‌های پولی هستند. در آستانه سخنرانی این مقام آمریکایی، مقامات فدرال رزرو، سیگنال‌های مختلفی در مورد احتمال افزایش نرخ بهره ارسال کره‌اندلینک منبع

برچسب ها :