بازپرس های آلمانی تحقیقات خود را در مورد فرار مالیاتی برخی از مشتریان آلمانی بانک یو بی اس سوئیس، آغاز کرده اند. بر اساس گزارش رویترز، حدود ۱۳۰ دادستان و بازپرس مالیاتی از شهر بوخوم، جستجوهایی را انجام دادند، که شامل دفاتر یو بی اس می شود.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از Russia Today،  دادستان ها گفته اند که اساس این تحقیق را اطلاعاتی در مورد ۲ هزار مشتری یو بی اس، که توسط دولت آلمان خریداری شده است، تشکیل می دهد.

در سال ۲۰۱۴، یو بی اس حدود ۳۰۰ میلیون یورو (۳۵۲ میلیون دلار) جریمه، برای حل شکایت مقامات بوخوم مبنی بر کمک این بانک به ثروتمندان آلمانی برای فرار مالیاتی، پرداخت کرد.

این جریمه زمانی پرداخت شد که پلیس های آلمانی و فرانسوی در دفاتر یو بی اس و خانه های مشتریان درحال تحقیق در مورد فرار مالیاتی و پول شویی بودند.

پیشتر نیز پلیس آلمان در بوخوم و دوسلدورف به خانه های مشتریان مظنون به فرار مالیاتی بانک کردیت سوئیس، یورش برده بودند.

همچنین در سال ۲۰۰۹، مقامات ایالات متحده و سوئیس با یکدیگر به توافقی رسیدند که طی آن بانک یو بی اس مجبور شد علاوه بر پرداخت جریمه نقدی، اسم تعدادی از مشتریان آمریکایی خود که دارای حساب های مخفی در این بانک هستند را به دولت آمریکا تحویل دهد.

بانک های سوئیسی، علی الخصوص بانک یو بی اس، به خاطر پنهان نگاه داشتن نام مشتریان و حساب های سری، در دنیا مشهور هستند.لینک منبع

برچسب ها :