آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی موسوم به «آنروا» چهارشنبه شب اعلام کرد: دولت ژاپن مبلغ ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار را برای تامین نیازهای آوارگان فلسطینی به این نهاد بین المللی اعطا کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی این نهاد بین المللی، در این بیانیه آمده است: دولت ژاپن مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ین (معادل ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار ) را به این آژانس امداد رسانی دور اعطا کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار (۴۱۰ میلیون ین) از این مبلغ، برای رفع نیازهای غذایی آوارگان فلسطینی در نوار غزه و تامین مایحتاج افراد نیازمند هزینه خواهد شد که از فقر مطلق رنج می برند.

براساس این بیانیه، ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار دیگر (۷۰۴ میلیون ین) نیز برای ساخت شبکه های فاضلاب در کرانه باختری اختصاص می یابد.

ژاپن در سال گذشته میلادی نیز ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار را به آنروا اختصاص داد که از این میزان، ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار برای طرح های توسعه این سازمان اختصاص یافت. این بخش شامل آموزش ۵۰۰ هزار کودک و نوجوان آواره فلسطینی و کمک های درمانی به بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار بیمار فلسطینی بوده است.

آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) ۱۷ آذرماه ۱۳۲۸ (در هشتم دسامبر ۱۹۴۹) براساس قطعنامه ۳۰۲ مجمع عمومی سازمان ملل متحد و با هدف امداد رسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی تاسیس شد.

براساس اعلام سازمان مرکزی آمار فلسطین، شمار آوارگان فلسطینی تا پایان سال ۲۰۱۴، پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تن برآورد شده است که حدود پنج میلیون و ۳۰۰ تن از آنها تحت پوشش این نهاد بین المللی قرار دارند.لینک منبع

برچسب ها :