با ورود ۲ هواپیماهای دیگر فرانسوی کوتاه برد، کم کم برجام به فرجام می‌رسد. دقایقی پیش از این ATR ها، در حضور سرپرست ایران ایر و مسئولان و دست‌اندرکاران رونمایی و توضیحات لازم داده شد.

پول نیوزمراسم ورود پنجمین و ششمین فروند از هواپیماهای ATR72 سری ۶۰۰ فرانسوی در آشیانه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با حضور مسئولان و دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی در فرودگاه مهرآباد برگزار شد.

این در حالی است که روز گذشته این هواپیماهای مورد  قرارداد با شرکت هواپیماسازی ATR (یکی از شرکت های زیر مجموعه ایرباس) در تولوز فرانسه به مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر تحویل داده شدند و حالا دقایقی است که در مهرآباد به زمین نشسته‌اند. 
این خرید در ادامه مذاکرات فروردین ماه سال گذشته است که قرارداد ۲۰ فروند هواپیمای ATR منعقد شد و چهار فروند از این نوع هواپیما ۲۷ اردیبهشت ماه به شرکت ایران ایر تحویل داده شده بود. 

ATR72 هواپیما دو موتوره توربوپراپ میان ‌برد منطقه‌ای است و توانایی طی کردن مسافت هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۶۰۰ کیلومتر را دارد و می‌تواند در پروازهای داخلی میان فرودگاه‌های کوچک ایران مورد استفاده قرار گیرند. شرکت ایران ایر در نظر دارد از این هواپیماها برای پرواز به فرودگاه های نزدیک استفاده کند.

فرزانه شرف بافی، سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هم در مراسم ورود دو فروند هواپیمای ATR72 سری ۶۰۰ فرانسه در فرودگاه مهرآباد تهران در نشست خبری گفت: تا کنون ۶ فروند هواپیمای ATR وارد کشور شده و علیرغم تمایل فاینانس های خارجی به دنبال منابع داخلی هستیم.لینک منبع

برچسب ها :